Vybrané Blogy

obrazek
7.7. 23:51
Když se Edgara Cayceho, jednoho ze světoznámých věštců, zeptali, zda v roce 2000 dojde na Zemi k...
obrazek
3.7. 08:46
Různá náhodná čísla mohou mít fascinující účinek, vyvolávající úvahy. V článcích z poslední doby mě...
obrazek
7.7. 14:03
Fidel Castro ← Jaroslav Hašek ← Enea Silvio Piccolomini ← Jarobeám ~ Novému člověku, po převtělení...

Blogy

obrazek
dnes 21:20
Je to více než zřejmé, že to pobere i laik: v Česku zmizela část průmyslu, dovoz zemědělských plodin potlačil domácí produkci (něco jsme museli vstupem do EU cíleně omezit – např. cukr) a některé zásady dané EU musely být vloženy do našich zákonů.
obrazek
včera 19:31
Výborný český muzikant Karel Zich by se letos dožil pětasedmdesáti let, bohužel nás však předčasně opustil již ve svých pětapadesáti, přesně před dvaceti lety (13. července 2004). Rodák z našeho hlavního města se narodil 10. června 1949 a rozhodně v sobě nezapřel rodinnou muzikantskou krev. Dědeček...
obrazek
včera 19:18
Nepochybuji o tom, že existují a používají se rakety a drony, které mají naváděcí systém na určitý cíl. I tak však je většina použité munice bez konkrétního naváděcího systému a nebo i ty s cílovým zaměřením taky někdy selžou.
obrazek
včera 05:26
Po několika letech konečně otevřeli obchodní dům Máj. Název ponechali z doby, kdy byl postaven. Název, který Čechům zní libozvučně, neboť tak se také jmenuje romantická báseň z nejkrásnějších o lásce, bolesti, osudové krutosti a trestu. Je v ní ukryt celý lidský život.
obrazek
včera 05:01
Nedávno Česká tisková kancelář učinila rozhodnutí, že nebude Hamás označovat jako teroristické hnutí.
obrazek
9.7. 00:14
V pondělí 24. 6. 2024 publikovala NEXTA na sociální síti X (dříve Twitter) příspěvek, ve kterém informuje, že země Evropské unie zablokují kvůli propagandě Voice of Europe, RIA Novosti, Izvestija, Rossijskaja Gazeta.
obrazek
9.7. 00:01
Už jsme asi otupěli, neb už více jak dva roky jsou média plné válečného stavu na Ukrajině a politici, hlavně ti vládní, mluví o zabíjení jako o chlebě a ještě občas dodávají možnost našeho zapojení ve střetu s Ruskem.
obrazek
8.7. 08:30
Vítězství francouzské levice v parlamentních volbách je nečekané, ale ne dost velké na to, aby bylo jasné, kdo bude v zemi vládnout.
obrazek
7.7. 14:03
Fidel Castro ← Jaroslav Hašek ← Enea Silvio Piccolomini ← Jarobeám ~ Novému člověku, po převtělení, jen někdy navazují logické souvislosti. Například velmi známý zpěvák oblíbeného hudebního žánru ~ minule úspěšný skladatel klasické hudby 18. století Nositel Nobelovy ceny míru za rok 1913 ~ příště...
obrazek
7.7. 23:51
Když se Edgara Cayceho, jednoho ze světoznámých věštců, zeptali, zda v roce 2000 dojde na Zemi k nějakým velkým změnám, odpověděl, že dojde k „posunu pólů“, což bude znamenat příchod Nového věku.