Jak chcete jadernou mocnost dostat na kolena? Fialovou municí?

vojacci plast
5.7.2024 18:05
Svět se asi zbláznil: „Pane Joe Bidene, paní Ursulo von der Leyenová a s ní z EU význační dodavatelé zbraní a munice z Británie, Francie a další, v neposlední řadě pane Volodymyre Zelenskyj: všem vám musí být jasné, že Rusko vojensky neporazíte! Tak proč ženete lidi na jatka?! Zvláště Vy šéfe Ukrajiny!

     Ty desetitisíce mrtvých obětujete jen pro neurčité cíle spočívající  v oslabení Ruska a taky – přiznejte si to – získání jeho obchodních aktivit. Je nepochybné, že tomuto trendu přímo i nepřímo velí USA.

    Místo toho, aby výše jmenovaní drželi odvážnému obě pěsti (dle „kolik pěstí, tolik štěstí“), je na stole samý distanc. Řeč je o Viktoru Orbánovi a jeho cestě – nejprve na Ukrajinu a po té do Moskvy. To, že Maďarsko převzalo rotující předsednictví v EU, vyburcovalo řadu politiků k jednoznačnému prohlášení, že Orbán nemá od EU žádné pověření. Stejně tak to udělali představitelé NATO. Honem, honem se také vyjádřil náš muniční dodavatel Petr Fiala, že Orbán nezastupuje české zájmy.

    Když bych zůstal u té naší Fialové hlavy, tak český zájem je co nejdelší válka, co možná hodně tisíců mrtvých, maximálně dotovat zbraně a munici z českého státního rozpočtu. Nějaké jednání o míru nebo alespoň o příměří nepřipadá v úvahu. Škoda dalších slov. Snad ještě to hloupé chlubení se, že Česko aktuálně vydává na zbraně a munici pro Ukrajinu necelých 900 miliónů a že současně zvyšuje finanční podporu ukrajinským migrantům.

    Přes veškeré distancování nevěřím, že zpráva o dvojcestě Viktora Orbána nebyla v diplomatických kruzích oznámena. Zvláště Volodymyr Zelenkyj  musel dopředu vědět, že od něj následně bude Orbán putovat za Vladimirem Putinem. To, že přesto přijal Viktora Orbána by mohlo dávat malinkou naději, že se ledy hnuly. Ale vařím z vody; mohu se mýlit.

    Všem podporovatelům miliardových zisků zbrojařských firem a všem slepým protiruským šovinistům je potřeba řádně klepnout přes prsty, neb pokračování současného stavu avizuje jen další tisíce mrtvých a četné materiální ztráty. Pro tupé snílky o vojenské porážce Ruska by mělo stačit a otřískat jim přes ústa, počet nově sestavených a vycvičených ruských divizí, připravených v záloze k okamžitému nasazení.

     Proto krok Viktora Orbána lze jen uvítat, protože naznačil cestu ke změně, i když ta mírová bude jistě dlouhá.

miroslav kulhavy
Jsem důchodce, který neztratil zájem o dění doma i v zahraničí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.