Jak psát blog?

Následující postup shrnuje kroky pro vytvoření nového Blogu na webu VašeVěc pro registrované uživatele. Registrovat se můžete na adrese www.vasevec.cz/user

  1. Po přihlášení klikněte v záhlaví stránky (vpravo nahoře pod vyhledáváním) na tlačítko "Napsat Blog".
  2. Vyplňte pole Titulek, Perex a Text. Perex je hlavním odstavcem blogu, měl by tedy shrnovat obsah vašeho textu.
  3. Vyberte Primární obrázek článku z knihovny webu. Obrázek vyberete tak, že do textového pole napíšete název obrázku nebo jeho část. Systém Vám bude automaticky našeptávat odpovídající obrázky během psaní.
    • Pro nahrání nového orbrázku do knihovny klikněte na odkaz "Přidat nový obrázek". V nově otevřeném okně vyplňte Titulek obrázku a vyberte soubor na Vašem disku. Poté zvolte "Nahrávání souborů". Následně je potřeba potrvdit změny stisknutím "Uložit".
  4. Vyplňte tagy blogu, které odpovídají vytvořenému textu. Tagy jsou klíčová slova, která čtenářům usnadní orientaci na portálu Vaše věc. Pro příklad: Pokud píšete o domácí politice, do položky Tag vyplňte „domácí politika“. Pokud píšete o prezidentu Klausovi, tagem by mělo být slovo „Klaus“ apod. Zvýšíte tak možnost propagace Vašeho textu (viz. navigační okno "Klíčová slova" na hlavní stránce)
  5. Stisknutím tlačítka "Náhled" se můžete podívat na náhled Vašeho Blogu ještě před jeho publikováním – slouží pro kontrolu pravopisu a celkového vzhledu vašeho textu.
  6. Svůj blog publikujte kliknutím na tlačítko "Uložit".