Kde jste vy fundovaní politologové a také vizionáři?

myslitel
15.11.2023 20:40
Světové, ale i vnitrostátní dění generuje řadu informací a návazně i otázek, jejichž zodpovězení předpokládá širší a komplexnější vědomosti. Řadový občan při svém denním rytmu hledá jen obtížně čas na studium – tedy hodnověrné vysvětlení událostí, které se přes média jako lavina valí éterem.

   Aktuálně je v popředí konflikt mezi Izraelem a sousední palestinskou Gazou, ve které ale vládne teroristické hnutí Hamás. Jak si lze vysvětlit hlasování v OSN, jehož výsledkem je výzva k zastavení bojů a uzavření příměří? Evidentně strategicky nevýhodný návrh pro Izrael a hned otázka: proč OSN navrhuje něco, co je pro „jeho dítě“ nespravedlivé a tudíž nepřijatelné?

   Proč EU již dlouhá léta podporuje Palestince, tedy říká to, ale ve skutečnosti jak část financí, tak i materiál shrábne Hamás! A VE VEDENÍ EU TO VĚDÍ! Kdo a jak dopravil do Gazy velké množství zbraní a střeliva? A hned se nabízí úvaha, že úřední palestinské orgány nemohly být slepé – tisíce raket a další střelivo nepřevezete v osobáčku. Takže žádné dvě organizace; celá Gaza podporovala a nebo stačí, že jen trpěla vyzbrojování Hamásu. Přes 5 tisíc útočných raket nebylo určeno k obraně.

    Vrátím-li se k OSN, je nutné vědět, proč jsme zůstali v množině čtrnácti států, kteří návrh OSN nepodepsali. SILNĚ TENTO KROK NAHRÁVÁ HAMÁSU. Nu, já amatér bych poukázal na skutečnost, že výrazně stoupl počet islámských zemí a i další k nim z různých důvodů JSOU nakloněni. Rovněž je nutno podotknout, že výrazně v krátkém období stoupá počet muslimů v demokratických zemích s křesťanskou tradicí.

    Nemohu se jinak vyjádřit ke konečnému řešení, aby byl na dlouho klid zbraní, než že je na místě jakkoli koncipovaná a jakkoli zdůvodněná správa izraelských orgánů s maximálním zajištěním bezpečnosti NA CELÉM ÚZEMÍ DNEŠNÍHO TERORISTICKÉHO NÁSTUPIŠTĚ HAMÁSU, tedy přesně podle hesla nepřátel Izraele – od řeky až k moři – ale pod izraelským dohledem! A hned na to mohou podporovatelé Hamásu začít omletou písničku o neoprávněném záboru cizího území; budou trapní.

    Výše uvedený text byl napsán před pár dny a k vlastnímu uspokojení jsem se dočetl, že v Izraeli se už trvalý dohled nad Gazou projednává a jsou vážné návrhy; TAK JEN TAK DÁL!!!

miroslav kulhavy
Jsem důchodce, který neztratil zájem o dění doma i v zahraničí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.