Pane prezidente Pavle: proč podporujete trvání války co nejdéle?

pavel vojenské foto
21.6.2023 15:39
To, že šéf NATO Stoltenberg stále veřejně vyhlašuje, že dveře do NATO jsou pro Ukrajinu dokořán otevřené, je jedna věc; ano, jako voják jste v NATO měl funkci, ale teď jste pane Pavle PRESIDENT ČR a jako takovému Vám NATO nevelí! Dále je zřejmé, že Západní politici mohou blábolit cokoli, protože po všech zkušenostech s jejich sliby o nepřibližování NATO k Rusku nemohou být bráni vážně.

    Pane Pavle, jako prezident ČR nemusíte po Stoltenbergerovi opakovat jeho uhozené vítání Ukrajiny v NATO, tak jak jste se v tom smyslu nedávno vyjádřil. Jsem na 99,9999999% přesvědčen, že se Ukrajina do NATO nedostane; to by musela ukrajinská armáda obsadit „Kreml a Putina soudit“ - jistě, velká nadsázka, ale tak nějak podobně si stojí na vítězství ukrajinské akcie. Pokud se podíváme na NATO jako takové, není to nic jiného než jinak pojmenované USA. Pak lze jen zjednodušit, že USA ukrajinskýma rukama bojují s Ruskem.

    Ovšem, pokud by NATO porušilo svou zásadu, že nelze přijmout za člena toho, kdo je v aktivním konfliktu, pak to bude OTEVŘENÝ střet NATO s Ruskem a v takovém případě dohlédnout konec je velmi těžké. To, co by bylo blíže k realizaci (byla-li by Ukrajina přijata), než jak je to v současné době, že by mohlo také jaderně zasvítit – A TO SI SNAD NEPŘEJE NIKDO VE VESMÍRU!!!

     Pane prezidente Pavle, pokud to nevíte a nikdo Vás na to neupozornil – teď nejste na prvním místě voják, ale politik! Rozdíl je především v tom, že politik by měl na prvním místě hledat a usilovat o politické řešení různých sporů a konfliktů; až jako krajní možnost předat žezlo k řešení armádě. Nejasné pokusy přivézt strany ( Rusko a Ukrajinu) ve sporu k jednacímu stolu byly učiněny, ale vůbec žádný impuls nezazněl ani od EU a ani od USA ( jak by mohl, když tu válku iniciovaly).

     Pokud Ukrajina dostává velkou podporu všeho druhu, očekával bych, že se také vyjádříte k tomu, jak je podpora zhodnocována, ale rovněž by mělo zaznít, co by se mělo na Ukrajině zlepšit. Zcela pod pokličkou zůstávají fašistické projevy části populace adorující německé nacistické pohlaváry např. Heese, ale i Hitlera, o nošení různých symbolů ani nemluvě. A další dlouholetá bolístka – no bolístka, spíše bolest jako hrom, je KORUPCE! To je stejně důležité téma jako dodávky munice.

    V neposlední řadě je nutné se podívat na domácí migrační politiku; viděl jsem projev Karly Maříkové a seznal, že je to horší než špatně. Změna na elektronické vydávání podpory ukrajinským migrantům umožnila manipulace, že podporu dostává i ten(ta), který vůbec není v ČR! Vůbec vrcholný paskvil je v případu, kdy jedna proradná ženská získala obesláním žádostí o podporu cca jedenácti Úřadů práce 1,3 miliónů Kč!!! A určitě není sama.

    Dle výše zmíněného je zřejmé, pane prezidente Pavle, že máte širokou paletu možností se JAKO POLITIK zapojit pod heslo „Ukrajina“ a to beze zbraní. Určitě je nutno strádajícím válečným uprchlíkům pomoci; určitě je nutno ukrajinským vyžírkům utřít hubu! (a to i na Ukrajině samotné); a určitě si postoj ČR pro budoucnost žádá hledat pro Ukrajinu všechny možné cesty k zastavení bojů a k zastavení nesmyslného zabíjení.

 

 

miroslav kulhavy
Jsem důchodce, který neztratil zájem o dění doma i v zahraničí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.