Politická taktika záchodového okénka

pelc vladimír
20.2.2024 10:30
Politika současné vlády je nekvalifikovaná a v této nekvalifikovanosti konfrontační. Místo způsobilých řešení problémů na kritiky své politiky vrhá primitivní ideologické floskule.

Vnitřní politika současné vlády ČR má dvě základní charakteristiky:

Jednak to je celková nekvalifikovanost spojená s taktikou užívání záchodového okna, současná vláda se snaží před problémy uniknout používáním metody A. Stanislava*), a dále konfrontační politický kurz (projevující se i politice zahraniční − z tohoto hlediska jsou uvedené politiky konzistentní).

Výrazné problémy vláda není schopna řešit. Aktuální případy:

Školství: Na financování dvou tisíc nepedagogických zaměstnanců v regionálním školství chybí přibližně 800 milionů korun. Zemědělství: Nespokojení zemědělci pořádají protestní jízdu tisícovky traktorů z celé republiky do Prahy (19. 2. 2024) – a vládní mamlasové, místo vážné snahy o řešení problémů, to označí za akci proruské páté kolony, za buřičství, za rozvracení republiky, za útok na demokracii, za akci dezinformátorů, dezolátů.

Konfrontační kurz současná vláda předsedy P. Fialy užívá vůči mnohým občanům. Zvolila strategii „nejlepší obrana je útok“; na kritiky své politiky vrhá primitivní floskule. Takové útoky svědčí o její neschopnosti řešit problémy; útoky jsou horší než netaktické – jsou důsledkem obyčejné hlouposti. Navíc se před problémy snaží utéci záchodovým okénkem.

A tak se vláda P. Fialy stává stále více nedůvěryhodnou.

 

* Ve středu 20. 12. 2023 údajně měl náměstek ministra spravedlnosti Antonín Stanislav za ODS zastupitelům ve své obci Rtyně v Podkrkonoší vysvětlit okolnosti dvou kauz, které se ho týkají (podezření z korupce); k tomu nedošlo a navíc se Stanislav měl před dotazy novinářů schovat na toaletě a utéct před nimi záchodovým okénkem, viz).

 

 

 

 


Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.