Proč šel Hamas do konfliktu, ve kterém vojensky nemohl uspět?

myslitel
2.12.2023 16:29
Stále se nemohu ubránit otázce občasně „bublající“ v mém podvědomí, proč je rozpoután konflikt, kde je předem zřejmé, že soupeř má značně „navrch“. Já vím; jsou momenty, kdy touha po spravedlnosti a zjevné zločinné konání protistrany vede až ke generování hrdinských činů bez ohledu na vlastní újmu.

Aktuální situace ovšem naznačuje, že se odpověď na mou vnitřní otázku začíná rýsovat i pro takové občas málo chápající jako jsem já. Již vícekrát se mně vyplatilo hledat řešení na pomyslném listu papíru, přepůleném na levá – prává, z pozice Hamasu.

PLUS

1)Zabíjení nenáviděných Židů s podporou Koránských veršů

2) Zabránění dalšímu sbližování Izraele s arabskými (muslimskými) státy

3) Účelový únos rukojmích s nadějí na výměnu za uvězněné soukmenovce

4) Vyvolání světové averze vůči Izraeli při ztrátách na životě civilního palestinského obyvatelstva s podporou více jak 50 muslimských států

5) Aktivace muslimských menšin v Západních zemích

Možná mozkovému trastu Hamasu přičítám až příliš velké hlubokomyslné úvahy, ale možné to je.

MÍNUS

ad1 – Pokud to vyvolá zvednutý ukazováček na šíření islámu ve světě, tedy hlavně na krví prolitou zabranou zem, pak je jistě tento krok kontraproduktivní.

ad 2 – Sbližování není touha po kamarádství, ale sleduje oboustranně především obchodní účely.

ad3 – Domnívám se, že je to jeden z hlavních důvodů, ne-li ten nejhlavnější.

ad4 – Ano, to se částečně daří, neb různé pseudohumanitní spolky se ocitly v ulicích s patřičnými transparenty, některé až za hranou zákona – viz „od řeky až k moři“.

ad5 – Nakolik „páté kolony“ potřebují aktivovat je sporné; spíše pro ně platí tiše bobtnat. Nicméně byly v ulicích.

Do plusu si určitě nezapíší odhalení sílící cenzury – např. na Seznamu Medium jsem byl v diskusi už vícekrát smazán; velmi výstižně se k tomu vyjádřil na Parlamentních listech pan Aleš Borovan – viz :

LGBT, Palestinci a Hitler. Společně, doložil novinář. A smazali mu text

02.12.2023 4:45 Text rozebírající spolupráci LGBT aktivistů, zastánců Palestiny a lidí hájících Adolfa Hitlera vzbudil nevoli na blogové platformě Medium Seznam. Autorovi Aleši Borovanovi, uznávanému ekonomickému novináři, byl po třech dnech smazán, stejně jako na Facebooku. ParlamentnímListům.cz novinář řekl, že je to podle jeho dojmu součást širšího trendu autocenzury, které dnes kolem sebe vidíme čím dál více.

Celý článek stojí za přečtení, věnuje se problému komplexněji. Do toho všeho je velký problém přiliv muslimů do Evropy. Pokud nebudou jasně stanovené hranice jejich činnosti, je to sebevražda evropské kultury. Základní motto je, že islám do křesťanských zemí nepatří a už vůbec se nelze ohánět náboženskou svobodou (ta je výdobytkem demokratického ustanovení a islám s demokracií nemá nic společného). Každé shromáždění by mělo mít státní kontrolu, žádné muslimské kázání by nemělo být bez dohledu – viz v Německu už na to vícekrát doplatili.

Co mně nejvíce schází je naprosté ticho ze všech možných stupňů státní správy o tom, že by se především muslimské země měly postarat o muslimské běžence a současně razit jednoduchou, ale rozhodující tezi: islám v ČR NECHCEME!

 

 

 

miroslav kulhavy
Jsem důchodce, který neztratil zájem o dění doma i v zahraničí.
Klíčová slova: demokracie, islám, Izrael

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.