Porošenko chtěl Orbánovi nabídnout uzavření míru

poroshenko facebook
8.12.2023 09:58
Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko, kterému na pokyn tajné služby byl před několika dny znemožněn výjezd do zahraničí, se měl setkat s maďarským předsedou vlády Viktorem Orbánem a jeho prostřednictvím vyslat signál o své připravenosti vést kampaň s cílem přivést Ukrajinu k uzavření míru. Původně se mluvilo pouze o jednání Porošenka ve Varšavě a Washingtonu, plánované setkání s Orbánem vyšlo najevo později.

Povolení k zahraniční cestě získal Porošenko, nyní je poslancem Vrcholné rady, od předsedy parlamentu   Ruslana Stefančuka, jehož zástupce ho později na pokyn Služby bezpečnosti Ukrajiny zrušil. Tato služby došla závěru, že Porošenkova cesta do Maďarska umožní Rusku poškodit zájmy země.

"Porošenko měl Orbánovi, respektive dalším zainteresovaným stranám, bohužel nejen v Moskvě, oznámit svou připravenost vést kampaň, která má přinutit Ukrajinu k uzavření míru," tvrdí nyní nové informace.  Z dodávaného konstatování, že bývalý prezident, nyní poslanec a vůdce strany Evropská solidarita, „již má zkušenosti s podepisováním kapitulačních Minských dohod,“ dosti zavání snaha exprezidenta a jeho okolí diskreditovat.

Útok na Petro Porošenka ukazuje, že na Ukrajině se rozhořel politický boj o to, jakým způsobem bude vyřešena současná katastrofická situace země a jakým směrem se vydá v budoucnosti. To je ovšem spojené i s budoucím osudem mnohých protagonistů, včetně nynějšího prezidenta Volodymyra Zelenského.

  Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.