Ukrajinští uprchlíci budou ve Švýcarsku muset prodat luxusní auta

auto ukrajina
15.3.2023 11:32
Švýcarsko začalo od ukrajinských uprchlíků požadovat prodej jejich automobilů, aby z těchto prostředků hradili své životní náklady a nežili jen ze švýcarské sociální pomoci. Píše tom portál 20 Minuten.

V souladu se švýcarskými zákony mají  osoby využívající postavení uprchlíka povinnost předložit soupis svého majetku. V případě vlastnictví automobilů, šperků a hotovosti, bude toto zohledněno při stanovení výše podpory.

Např. v Lucernu již začali posílat Ukrajincům příkazy k prodeji automobilu, jestliže jeho cena překračuje výši podpory, tj. 4 tisíce franků na osobu nebo 10 tisíc franků na rodinu.  Automobil by měl být prodán ve lhůtě jednoho měsíce. Vyplácení sociálních dávek je zastaveno na určitou dobu, a to podle výše prodejní ceny.

V řadě států postupně klesá ochota pomoci ukrajinským uprchlíkům, místní poukazují na jejich luxusní automobily, vysoké životní náklady a současně značnou náročnost. Nová švýcarská praxe nepostihuje většinu uprchlíků, kteří byli skutečně postiženi válkou a jsou v těžké situaci.

 

 

Ilustrační fotoKomentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.