Turecko (Erdogan) vyhrožuje Izraeli

myslitel
7.12.2023 09:06
Je-li Hamás řadou států prohlášen za teroristickou organizaci, je naprosto logické volat k odpovědnosti za teroristické útoky na stát Izrael jeho čelní představitele. No, - volat k odpovědnosti – je příliš mírné, diplomatické; za tisíce mrtvých je jen jediná spravedlivá odplata: likvidace.

     Ovšem jiného mínění turecký „chalífa“ Erdogan, který již 21.října jednal s vůdcem Hamásu o probíhající válce s Izraelem. Ismáíl Haníja(šéf Hamásu) 7.10., tedy v době zákeřného útoku, pobýval v tureckém Istanbulu a za čtrnáct dní nato „kul pikle“ s Erdoganem. Výsledkem byla výzva k okamžitému příměří a přidali se další plačky, které požadovaly stejné , např. papež František (ten to má v popisu činnosti), António Guterres – šéf OSN (úlitba 56 islámským členským státům) a další z řad muslimů a jejich přívrženců.

     Při výzvách k ušetření civilního obyvatelstva směrem k Izraeli však nepadlo ani slovo o tom, jak to má izraelská armáda realizovat, když centra Hamásu se sklady zbraní a munice jsou úmyslně pod nemocnicemi, kdy ani školy nejsou vynechány a do stejných míst ústí mnohakilometrové tunely – m.j. vybudované z dodávek z EU materiálů na opravu domů a stejně tak financí. A už vůbec není zmíněno, jak má Izrael reagovat na zvěrstva příslušníků Hamásu právě na civilním obyvatelstvu.Vedle stínání to byly také neskutečné zákroky jako je oddělování končetin zaživa apod.

    Nevím, kdo všechno patří do vedení Hamásu a je mimo území Gazy, ale právě jim byl adresován vzkaz od odpovědných v Izraeli, že vyhlášení o zničení teroristů takto členů Hamásu se týká i těch, kteří se pokrytecky chrání dislokací mimo Gazu. A právě na tento vzkaz reagoval Erdogan, ať se Izrael nepokouší likvidovat příslušníky Hamásu mimo území Gazy; údajně by na sebe přivolal hněv daleko silnějších, než je Hamás. Prohlášení je podtrženo vyjádřením Erdogana, že Hamás nepovažuje za teroristickou organizaci.  A takováto zrůda je členem organizace, která je údajně garantem míru ve světě – NATO!!! Už dlouho je tato anomálie na stole, ale USA pro dislokaci své vojenské základny na tureckém území to neřeší.

     Paradoxem je turecká kritika Izraele za zábor vojensky strategických území při hranicích, když Turecko okupuje dost velkou část Sýrie a provádí dlouholetou genocidu kurdského obyvatelstva. No prostě, bylo na místě, aby Erdogan zalezl do sklepa a nevystrkoval ani nos! Nelze si odpustit poznámku, že Putin se staví do světla jako ochránce utlačovaných, s Tureckem se střetl při úmyslném sestřelení ruské stíhačky, ale k příkoří, které je vůči státu Izrael se nevyjadřuje. Důvod se dá jednoduše najít při sledování linie: Rusko je zadobře s Iránem, Irán podporuje  Hizballáh a ten útočí na Izrael.

     Na závěr perlička: dle průzkumu (jak se prováděl je asi tajemství) v pásmu Gazy přibylo těch, kdož Hamás podporují. Ano, určitě někteří nekritičtí Palestinci, kteří přišli o své blízké, chtějí odplatu, ale neuvědomují si – jako druhá část podobně postižených -, že příčinou je právě ten Hamás, který chtějí podporovat; ta druhá část Hamás viní. Ale i tak, chtěl bych vidět, kolik průzkumem oslovených nenašlo tu odvahu (nebo hazard?) a proti svému přesvědčení falešně doznali podporu Hamásu.

 

miroslav kulhavy
Jsem důchodce, který neztratil zájem o dění doma i v zahraničí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.