Adolf Hitler: hoří už Paříž?

paroubek ilustrace 24.jpeg
23.6.2026 19:11
Takhle se zeptal Adolf Hitler, vůdce Velkoněmecké říše vojenského velitele Paříže von Choltitze těsně před osvobozením Paříže Spojenci, včetně Svobodných Francouzů.

Špidlova a Dienstbierova strana, která se podle vlastních slov hlásí k politické levici, má v jednom ze svých programových článků zveřejněných na sociálních sítích uvedeno fašizoidní zvolání: "Moskva hoří, něco si přej!". Samozřejmě, že Špidla s Dienstbierem jsou vcelku prázdné nádoby, tudíž takový "programový" článek, jenž jakoby vypadl z programové dílny TOP 09, ODS či ještě něčeho horšího, nedokázali sami vyplodit. Zplodil ho někdo, kdo je zvyklý pracovat pro strany politické pravice, které jsou à priori protiruské, protibabišovské, proamerické a v zásadě elitářské. Jak ale chcete úspěšně oslovit levicového voliče s perspektivou zvyšování vojenských výdajů až na 5% HDP, tedy na více než 400 miliard Kč vyházených na tento účel ze státního rozpočtu každý rok.

To, že to chtějí pánové Pavel, Kolář, Žantovský a Dobrovský, kteří mají velmi vřelé vztahy se zbrojařskými firmami, to ještě chápu. Ale že by to měli chtít deklarovaní levičáci, to vůbec nechápu. Jednoduše proto, že zvyšování vojenských výdajů znamená ve svých důsledcích dietní, úsporné programy v oblasti sociálních výdajů, v oblasti školství, zdravotnictví a tak dále. Tedy ve všem, kde to prospívá běžným občanům.

Osobně si myslím, že Špidla, jako jeden z nejlépe placených důchodců v Česku, vůbec nechápe, o co v této zemi jde. Že je uchvácena monopolisty a oligarchy všeho druhu, z nichž ještě nejméně nebezpečný je Andrej Babiš.

V čele tohoto státu stála po čtyři roky  tzv. politická elita, která bez výhrad sloužila cizím mocnostem.

U J. Dienstbiera je to ještě snažší diagnóza. Kromě toho, že je českým občanem, je také  občanem USA. Tím nechci přímo říct, že je americkým agentem....

 Jim na sociálních sítích snaživě přicmrdává  'komunista vyklouz" J. Dolejš. Opravdu podařená společnost....

 Ale byli to právě Špidlové, Dienstbierové a podobné zjevy působící po mém odchodu v rámci ČSSD, které tuto stranu odvrátily od jejího poslání spočívajícího ve službě obyčejným lidem. Oni se systematicky věnovali, nejspíše záměrně,  okrajovým politickým tématům. A tím tito  lidé přispěli k politickému zničení sociální demokracie. Voliči jim nerozuměli. Současným financiérům Špidlova, Dienstbierova a Dolejšova spolku jde zřejmě o to, zničit značku sociální demokracie na věčné časy.

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014. V roce 2024 byl zvolen předsedou strany Česká suverenita - sociální demokracie.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.