Demokracie a svoboda v podání České televize
Nechápu, jak je možné, že lidé bez patřičné odbornosti se mohou vyjadřovat k věcem, které sice jsou v podstatě politické, ale nyní už jsou předmětem rozhodování Ústavního soudu. Je to nechutný pokus o ovlivňování Ústavního soudu prostřednictvím veřejnoprávního média, které to připustilo.
Přímo skandálně se ovšem Česká televize zachovala při zahájení mistrovství světa v hokejbale v Ostravě vůči ostravskému pěveckěmu bardovi Jaromíru Nohavicovi. Jaromír Nohavica zpíval z rozhodnutí pořadatelů před zahájením šampionátu českou státní hymnu. Alespoň na videu, které jsem viděl, jsem si to ověřil. Nicméně, Česká televize zpěv státní hymny Jaromírem Nohavicou prostě vystříhla ze svého vysílání. Diváci České televize tedy tohoto slavného pěvce a slezského barda neměli příležitost vidět a slyšet. Proč vlastně?
Kdo je za tento cenzurní zásah v ČT zodpovědný? To by mělo vedení ČT okamžitě veřejnosti sdělit. Vedení ČT by z toho také mělo vyvodit osobní odpovědnost. Česká televize by měla také sdělit, jak byl pracovník, který rozhodl svévolně o tomto zásahu vůči svobodě slova, potrestán.
Když ale vidím vedení a nesoudné pracovníky ČT, tak si myslím, že tento člověk byl za svůj útok na svobodu slova nejspíš dokonce pochválen.
Musím konstatovat, že Česká televize tedy slouží jenom jednomu politickému názoru, který je - myslím - v české společnosti menšinový a nemá zájem o objektivní poskytování informací, včetně zviditelňování osob, které svým názorovým profilem nezapadají do jejího vidění světa....
Proč vlastně platíme poplatky na televizní vysílání?
- tisk
- přeposlat emailem
- sdílet
- uložit jako oblíbené
- 560x přečteno
















Komentáře
Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.