Demokracie a svoboda v podání České televize

nhavica 26.jpeg
24.6.2026 14:08
Dnes ráno (středa 24.6.) jsem viděl v ČT 24 rozhovor s právním kutilem Danielem Kroupou, který sám sebe nazývá politologem. Jeho bláboly týkající se očekávaného rozhodnutí Ústavního soudu ve věci kompetenční žaloby prezidenta na vládu byly hodně jednostranné. Zejména mě rozladila zjevná lež, u které se moderátorka vůbec neohradila, když Kroupa tvrdil, že za rozhodnutím vlády nejmenovat prezidenta Pavla členem delegace na summit NATO jsou nízké pohnutky. Ty nízké pohnutky mají spočívat prý v tom, že ministr zahraničí Macinka jako předseda strany Motoristů sobě prý nerozdýchal nejmenování Filipa Turka ministrem, o což se přičinil neústavním zásahem právě prezident Pavel. Takové vyjádření ale ministr Macinka nikdy neudělal. A co ostatní ministři vlády, za co ti by se mstili?

 Nechápu, jak je možné, že lidé bez patřičné odbornosti se mohou vyjadřovat k věcem, které sice jsou v podstatě politické, ale nyní už jsou předmětem rozhodování Ústavního soudu. Je to nechutný pokus o  ovlivňování Ústavního soudu prostřednictvím veřejnoprávního média, které to připustilo.

 Přímo skandálně se ovšem  Česká televize zachovala při zahájení  mistrovství světa v hokejbale v Ostravě vůči ostravskému pěveckěmu bardovi Jaromíru Nohavicovi. Jaromír Nohavica zpíval z rozhodnutí pořadatelů před zahájením šampionátu českou státní hymnu. Alespoň na videu,  které jsem viděl, jsem si to ověřil. Nicméně, Česká televize zpěv státní hymny Jaromírem  Nohavicou prostě vystříhla ze svého vysílání. Diváci České televize tedy tohoto slavného pěvce a slezského barda neměli příležitost vidět a slyšet. Proč vlastně?

 Kdo je za tento cenzurní zásah v ČT zodpovědný? To by mělo vedení ČT okamžitě veřejnosti sdělit. Vedení ČT by z toho také mělo vyvodit osobní odpovědnost. Česká televize by  měla také sdělit, jak byl pracovník, který rozhodl svévolně o tomto zásahu vůči svobodě slova, potrestán.

Když ale vidím vedení a nesoudné pracovníky ČT, tak si myslím, že tento člověk byl za svůj útok na svobodu slova nejspíš dokonce pochválen.

Musím konstatovat, že Česká televize tedy slouží jenom jednomu politickému názoru, který je - myslím - v české společnosti menšinový  a nemá zájem o objektivní poskytování informací, včetně zviditelňování osob, které svým názorovým profilem nezapadají do jejího vidění světa....

Proč vlastně platíme poplatky na televizní vysílání?

jiri-paroubek
Předseda vlády ČR v letech 2005-2006. V období 2004-2005 ministrem pro místní rozvoj. Po oba roky kdy byl premiérem dosahoval stát hospodářský růst (HDP) cca 7 % a schodek státního rozpočtu byl plně pod kontrolou, zejména vytvářením vysokých rozpočtových rezerv. Předseda ČSSD v letech 2005-2010, kdy tato strana dosáhla nejlepších volebních výsledků ve své historii a stala se nejsilnější českou politickou stranou. V letech 2006-2013 členem Poslanecké sněmovny. V letech 1990-2005 členem pražského zastupitelstva. v období 1998-2004 náměstkem primátora pro finance. Předseda Společnosti W. Brandta a B. Kreiskeho od roku 1993 až dosud. Vydavatel časopisu Trend v letech 1993-2010. Předseda redakční rady serveru Vaše věc od roku 2010 dosud. Předseda strany LEV 21 - národních socialistů v letech 2011-2014. V roce 2024 byl zvolen předsedou strany Česká suverenita - sociální demokracie.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.