Trump opět zabodoval s Navalným

vyvadil ilustrace
20.2.2024 10:01
Davová hysterie Západu nad úmrtím Navalného kategoricky u mainstreamu odsoudit brutální režim diktátora Putina. A žádný západní politik se neodváží neupadnout do tranzu odsouzení tohoto světového tyrana.

Politico. com ji našla. No samozřejmě… Trump

Teprve dvaasedmdesát hodin po smrti Alexeje Navalného se Donald Trump poprvé vyjádřil ke smrti ruského opozičního předáka, ale nikoho neodsoudil  a ani nevyjádřil soustrast.

Místo toho bývalý prezident spojil své vlastní právní problémy se smrtí Navalného, který zemřel ve vězení v pátek ve věku 47 let. Trumpovi bylo v pátek nařízeno zaplatit pokutu ve výši 354,8 milionu dolarů v rámci soudního rozhodnutí o občanskoprávním podvodu.

"Náhlá smrt Alexeje Navalného mě přiměla k tomu, abych si stále více uvědomoval, co se děje v naší zemi," napsal Trump v pondělí na sociální síti Truth Social. "Je to pomalý, ale vytrvalý postup, kdy nás pokřivení, radikálně levicoví politici, prokurátoři a soudci vedou na cestu ke zkáze. Otevřené hranice, zmanipulované volby a hrubě nespravedlivá rozhodnutí v soudní síni NIČÍ AMERIKU. JSME NÁROD V ÚPADKU, UPADAJÍCÍ NÁROD! MAGA2024."

A Politico pokračovalo v rozhorlených  litaniích :Prezident Joe Biden a Trumpova jediná soupeřka v primárkách v prezidentských volbách v roce 2024 Nikki Haleyová přímo obvinili ruského prezidenta Vladimira Putina ze smrti Navalného. Haleyová o víkendu poukázala na to, že Trump mlčí o smrti Navalného, a vyzvala bývalého prezidenta, aby "odpověděl, zda si myslí, že je Putin za Navalného zodpovědný".

"Buď se postaví na stranu Putina a myslí si, že je skvělé, že Putin zabil jednoho z jeho politických oponentů, nebo si prostě nemyslí, že je to tak velký problém. Obojí je znepokojující. Obojí je problém," řekla Haleyová v neděli v televizi ABC.

Trump často mluvil vřele o Putinovi, kterého označil za "docela chytrého", a v roce 2018 se veřejně postavil na stranu Putina namísto americké zpravodajské komunity,

když diskutoval o vměšování do voleb v roce 2016. Trump minulý týden na shromáždění řekl svým příznivcům: "Ruský prezident Putin mi právě složil velký kompliment," v narážce na Putinovo prohlášení, že preferuje další Bidenovo funkční období.

-x-x-x-

Každý má jiné pocity a mně osobně, jsou tyto západní davové mánie nepříjemné.

Tím spíš oceňuji Trumpa, který se umí postavit tomuto proudu. A ještě víc, že má naději se stát znovu prezidentem a porazit rusofoba Bidena.

Budoucnost vypadá nadějně.

 

 

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.