Vladimír Putin bojující a postupně vítězící…

vyvadil ilustrace
8.12.2023 18:58

Zní to  pateticky či melodramaticky, ale  pro muslimský svět a země Globálního jihu vůbec je to významný plus.  Víceméně končí Putinovo soustředění na speciální vojenskou operaci na Ukrajině, protože  téměř není pochyb o tom, že skončí dříve či později vítězstvím Ruska a porážkou Západu, který do ní investoval neskutečně mnoho financí a, zbraní, ačkoliv z historického hlediska bylo zřejmé, že Biden  dopadne tak jako Napoleon, který  dorazil do Moskvy, aby nakonec prchal z jejích hořících sutin, či jako Hitler. Který  chtěl porazit Sovětský svaz, aby nakonec sovětští vojáci stáli u jeho ohořelých ostatků zvěstovatele tisícileté říše… V podstatě stejný výsledek lze očekávat nyní: USA jako historicky velmocenský gigant Západu sjednotil  27 států Evropské unie, stejně jako 31 členů – států nejsilnějšího světového vojenského paktu současnosti, aby porazili Rusko, jen proto, že na počátku arogantně odmítli uvažovat, že se Ukrajina nestane členským státem NATO.

Dnes je jasné, že se Ukrajina přirozeně nestane členem NATO, ale je jisté, že celá tato nesmyslná a pro Ukrajince lidsky a ekonomicky drahá  avantýra možná na desetiletí tuto zemi postihne.

Na rovinu: Evropa potřebuje, aby nejen Ukrajina, ale i všechny východoevropské státy, které zvlčely v představě, jak to to Rusko dostanou na kolena  ve svých představách  vrátili do reality. A realita je zřejmá: Rusko zjevně se upevní a zůstane jedinou geopolitickou velmocí Evropy. Maďarsko, Slovensko s ním bude na tom dobře, s ostatními státy klidně může nevycházet. Dnes už Evropu nepotřebuje, jeho pozice světové  velmoci naopak vzrostla..

A tady přichází nová geopolitická úloha Ruska, které se  díky selhání  Bidenových USA  v klidu dere k vítězství.

Ne  nechci hovořit o jeho kandidatuře na prezidenta v březnu příštího roku. Samozřejmě, že zvítězí a i když bude tuším kandidovat jakýkoliv liberál, stejně  jako šéf Komunistů Zjuganov, který, možná částečně důvodně může bušit, že ne všechno sociální se děje přiměřeně, má to jisté.

Putin pro muslimský svět a vůbec svět Globálního jihu  představuje  zřejmě spolu s čínským prezidentem Xi Tiao Phingem věrohodné  světové vůdce – odpůrce současného  prezidenta USA Bidena, který je schopen se postavit izraelskému premiérovi Netanjahuovi. Oproti čínskému prezidentovi je však pomyslně jedničkou, protože se USA postavil vojensky natvrdo a to má hodnotu zlata. Taková je realita…Putin je  válečník, Xi je obchodník.

A v současné době ten, kdo se jako  válečník umí postavit celému Západu (opakuji 27 států EU, 31 států NATO)  platí mnohem víc než jinak jistě silný obchodník.

Výhodou ovšem je, že i ten obchodník i válečník tvoří skvělý tandem.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Komentáře

miroslav kulhavy

První věc, která signalizovala, že EU včetně ČR dělá něco špatně byl fakt, že sankce škodily a škodí více tomu, kdo je uděluje než tomu, komu jsou adresovány. Druhá závažná skutečnost je ta, že se měla před zasíláním čehokoli na Ukrajinu vyřešit neskutečná korupce a to jak co se týká materiálů (i vojenského), ale i financí.

Máslo na hlavě mají oba, ale kdo si poctivě poskládá události jak šly za sebou, musí dojít k tomu, že Ukrajina ho má víc. Nelze na vývoji pominout vliv USA, ale to právě je ta ruská máselnice, když nedokázali včas reagovat. V žádném případě neměli dát na sliby Západu a to už od Gorbačova. 

Jestliže je Rus na mezinárodním poli celkově v defenzivě, za to může 100% sám.

1rytir

Pravdivě tvrdé. Díky!