Nejbližší úkoly frakce Patriotů pro Evropu…

patrioti eu
9.7.2024 13:44
Nemá smysl se zabývat výkřiky proti ustavení evidentně historicky nejsilnějšího evropského opozičního uskupení , které až překvapivě v krátké době získalo průřezově skrze nejrůznější národní delegace tak vysoké zastoupení v Evropském parlamentě a navíc kryté mimořádně významnými evropskými sbujekty, které zjevně a nezakrytě půjde po krku nejen navrhované kandidátce na předsedkyni EK Ursulle von der Leyen, která díky své osobní angažovanosti je osobně zodpovědná za stav EU, který ve všech otázkách budí náležitou kritiku.

Na rozdíl například od Číňanů, kteří uměli vyhmátnout z nového trendu zelených nálad to nosné a ekonomicky výhodné, a stali se v podstatě největším světovým výrobcem elektromobilů , ale minimálně vzali s rezervou úvahy na útlum výroby elektřiny z uhlí a jiných fosilních zdrojů, vystupovala s fanatickou vervou nám známých bojovníků za nový řád z 50. let a chtěla direktivně prosadit, že Evropa bude plnit. úkoly nejlepší brigády socialistické práce na světě .

Na rovinu je třeba říci, že úkoly uhlíkové neutrality od prvopočátku ve svých absolutních cílech byly nerealizovazovatelné a EU jako  celek do pasti, což v některých zemích, zejména v Německu, způsobilo politicky působivým odpojením od zdrojů nafty i plynu z Ruska současný úpadek..

S tím souvisí i doslova vražedný protiruský fanatismus a sebevražedná podpora Ukrajiny, která je neudržitelná přeměněná v cíl Rusko vojensky porazit.

Nazrál logicky čas, kdy její dosavadní činy musí být posouzeny a pokud například europoslanec Zdechovský který už třetí období se ometá ve frakci EPP, a jistě už je v pořádném balíku, podporuje tuto ženu, tak podporuje i své spolupachatelství na celém tomto díle.

Patrioti pro Evropu jsou nepochybně konečně z logiky svého uspořádáním tím nejtvrdším odpůrcem progresivistické  politiky, tak v jakém se EU nachází a musí dělat vše, aby stávající systém, kdy v zásadě už žádná členská země EU nemůže nic svobodně učinit, protože všechno téměř do detailu je přikázáno z Bruselu .

Ten systém je třeba zcela rozbít a vrátit členským státům svobodu rozhodování.

Samozřejmě, že by neměla být zvolena Ursula von der Leyen předsedkyní EK a byl by to den znovunabyté normálnosti života v EU a neměla by být zvolena ani super komisařka pro Evropskou politiku psychicky zjevně nemocná Estonka Kallasová.

Vyvolání aktivního odporu proti těmto dvěma postavám, by mělo být prvořadým úkolem nově ustavené frakce. Nově zvolený předseda frakce Jordan Bardella je na jedné straně velmi korektní, ale zároveň velmi ostrý mladý muž, který zároveň vidí před sebou obraz ve Francii nejvíce nenáviděného politika Emanuela Macrona, který je spolutvůrcem toho, co se v EU posledních pět let dělo.

To, že bude tato frakce solí v očích zejména politiků vládní koalice je přirozené. Vždyť je samozřejmě opozicí i proti tomu, co dělají děsivého v této zemi. A už jsem slyšeli již obvyklé a nenápadité reakce Petra Fialy o tom, že jde o podporu Vladimíra Putina, které zčásti mohou být možná i pravdivé. Ale Petr Fiala je tupec v tom, že nechápe, že to, co on sám pokládá za rozhodující moment, tj porážku Ruska, což je pro něho jediný důvod politiky, nemusí být zas tak důležité pro tuto zemi, která jemu vytýká, že kromě podpory Ukrajiny a boje proti Rusku nic smysluplného nedělá.

Ano, akce této frakce jsou nepochybně postaveny i proti této vládě, proti její podpoře Green Dealu, proti válce proti Rusku, která, jak správně říká Donald Trump, by za něho nikdy nevypukla a já dodám, že by nevypukla ani za jeho předchůdce Baracka Obamy, který, připomeň mezi dokonce s Putinem veřejně činil reset vzájemných výčitek.

Česká republika se snad poprvé za své působení v EU  aktivně namísto bezpáteřního přitakávání všem nesmyslům a zlotřilostem postavila na stranu rozumného uspořádání Evropské unie.  A frakce Patrioti, u jejíhož vzniku stál Andrej Babiš a jeho ANO si za to zaslouží respekt…

A to jsem klidně připraven ho i jindy kritizovat.

 

 

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.