A pak že Netanjahu neměl přibrat Rusko ku pomoci

vyvadil ilustrace
14.11.2023 15:07
Trochu zapadlo, že na počátku izraelských protipalestinských operací Putin zcela upřímně nabídl spolupráci pro sjednání vyváženého příměří mezi oběma stranami. Rusko je nepochybně je velmi respektováno v arabském světě, ale stejně tak bylo období, kdy se Netanjahu rád šmrdolil vedle Putina při manifestacích Dne vítězství na Rudém náměstí a vedl v Izraeli svou vítěznou volební kampaň s vyplakátovaným Putinem.

Ve snaze udržet se stůj co stůj u moci, aby zabránil mimo jiné svým trestním stíháním, spojil se nyní s nejextrémnějším křídlem izraelského politického systému a už před volbami poštval proti sobě většinovou společnost.

A do toho přišlo ostudné selhání dosud všemi vyzdvihovaných izraelských tajných služeb i nepřipravenost armády proti útoku Hamásu.

To co nabízel Putin byla v podstatě pro Natanjahua možná poslední možnost, jak relativně elegantně z nastalé situace vyjít.

Poté, co mu však naopak Biden nabídl bianco šek pro jakýkoliv protiútok, nastala drsná realita války o Gazu, kterou mnozí přirovnávají genocidě. A jiné státy navrhují stíhání Izraele za válečné zločiny.

Alea icta est. Biden k válce proti Rusku přidal bezvýhradnou podporu Izraele, která proti Izraeli a Bidenovi jako představitele světového spojence proti němu postavila celý svět

Dnes ruský portál Vzglyad bez nějakých triumfalistických fanfár zveřejnil v podstatě přelomovou událost, že byli z pásmu Gazi propuštěny ruští občané Bylo konkretizováno, že do Moskvy letěl speciál s Rusy evakuovanými z Gazy letadlo Il-76 ruského ministerstva pro mimořádné situace s ruskými občany Letadlo odstartovalo z káhirského letiště do letí na letiště Domodědov. Na palubě je 70 Rusů, kteří byli evakuováni přes kontrolní stanoviště Rafah z pásma Gazy.

Silná supervelmoc a nejbližší spojenec Izraele dosud dostala – pokud jsme zaznamenali v médiích dvě americké rukojmí.

Kdo jenom trochu sleduje ruské (nezakázané) zdroje pak ví, že Hamás vyslal do Moskvy nečekaně delegaci politické části této organizace, která je mimochodem stejně tak legitimní či nelegitimní jako Západem uznávaný Palestinský stát v čele s prezidentem Abbásem.

Ačkoliv Západ Rusku okamžitě opět nasazoval dnes již tradiční psí hlavu, ze zpráv jasně vyplynulo, že to byla neplánovaná návštěva Moskvy, a že Rusko toho využilo k žádosti o urychlení uvolnění ruských rukojmí a předalo představitelům Hamásu vše náležité podklady.

A zjevně uspělo.

Kdo umí, umí, kdo neumí…

Rusku bylo navráceno 70 svých občanů, USA pouhé dvě přestárlé ženy.

Asi tak.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.