JAR vyzrála nad Západem ohledně účasti Putina na summitu BRICS

brics vlajky
30.5.2023 14:41

Už několik měsíců politici a úředníci  Jihoafrické republiky  byli pod extrémním tlakem Západu, aby zadrželi Vladimíra Putina na základě zatykače Mezinárodního  trestního tribunálu.

Podle Listu  Mail & Guardian  a shodně řady dalších ministr  mezinárodních vztahů Naledi Pandor podepsal diplomatickou imunitu pro summit BRICS, kterého se má zúčastnit ruský prezident Vladimir Putin.

Ve vládním věstníku, který ministr podepsal dne 19. května, se uvádí, že „v souladu s pravomocemi, které mi jsou svěřeny článkem 6 odst. 2 zákona o diplomatických imunitách a výsadách z roku 2001, tímto uznávám ministerská zasedání BRICS, která se mají konat v Kapském Městě. , Jihoafrická republika od 1. do 2. června 2023 a 15. summit BRICS, který se bude konat v Johannesburgu v Jihoafrické republice od 22. do 24. srpna za účelem udělení imunit a výsad stanovených v § 6 odst. 1 uvedeného zákona, jak je stanoveno uvedeno v přiloženém oznámení."

Zástupce prezidenta Mashatile Při pondělní návštěvě národního pracovního výboru ANC (NWC) na Severozápadě Mashatile řekl,  že svět potřebuje „silnou alternativu“ k převládajícímu řádu, který si vyžádal připojení Jižní Afriky k BRICS.

„Jako takoví uděláme vše pro to, abychom zajistili, že BRICS uspěje, a zároveň posílíme stávající i budoucí vztahy se zbytkem světa, včetně řešení otázky ukrajinsko-ruského konfliktu.

„Společně s prezidenty Zambie, Senegalu, Egypta a Konga Brazzaville ve spolupráci s Africkou unií povedeme delegaci k oběma prezidentům Putinovi a Zelenskému, abychom našli trvalé řešení konfliktu v této části. světa."

Vztah Jihoafrické republiky s USA, klíčovým obchodním spojencem, je napjatý od doby, kdy Pretoria zaujala to, co popisuje jako „nestranný postoj“ k ruské invazi a válce proti Ukrajině.

To bylo umocněno nedávnými veřejnými prohlášeními amerického velvyslance v Jižní Africe Reubena Brigetyho, že Jižní Afrika prodala zbraně Rusku. Ministr obrany Thandi Modise to popřel.

Otevřeně řečeno pro Summit BRICS je to skvělá mezinárodní reklama.

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.