Nepřekvapivé rozhodnutí šéfa opozice Petra Pavla…
Tím se dostávám možná překvapivě k tomu, že se nejprve se musím kriticky vyjádřit, jak chybně v dříve opozičním a dnes provládním táboře se pojímal Petr Pavel jako prosťáček, který je veden tzv. loutkovodiči.
Tak tomu přece nikdy nebylo. On si přece naopak ty lidi, často agresivní, fanaticky probruselské, válečnicky orientované vybíral podle svého jasného určení.
To není žádný blbeček. To je profesionální voják, který dopředu systematicky připravuje několik let dopředu terén a do té personální skládanky dosazuje poslušné a nadšené vojáčky…
Ústavní soud má předpřipravený, média s drobnou výjimkou některých z nich stojí za ním. Opozice, sama v podstatě jenom užvaněná mu visí na rtech.
Petr Pavel v nejvyhraněnější podobě představuje jiný směr zahraniční politiky než současná vládní koalice : Nekonečné zaměření na porážku Ruska a vítězství Ukrajiny, bezvýhradnou centralizaci rozhodování ve „Spojených státech evropských“ se zákazem využití veta, hodnotová liberální politika.
A je důsledný: Nic této vládě nedá za zadarmo a bude se snažit jí dusit a dusit.
Nemá smysl ovšem nad tím hořekovat. To je bohužel v západních společnostech zcela normální. Podívejme se na vedlejší Polsko: tam už vztah mezi prezidentem Navrockým a premiérem Tuskem nemůže být vyhraněnější. Když teď Navrocký odebral vyznamenání Zelenskému vyznamenání, protože ocenil banderovce, Tusk zuřil a tvrdil, nesporně zčásti pravdivě, že to napomáhá Rusku. A konflikt je na světě.
Tím se dostávám větší oklikou k předpokládanému rozhodnutí Ústavnímu soudu.
Podle některých znalců Ústavního práva už by neměl být Ústavní soud schopen z procesních důvodů žalobu včas vyřešit do summitu NATO.
Ale dovedu si představit, že to nějak zpytlíkuje. Podle některých právníků je možné rovnou nařídit veřejné projednání.
Připravme se na nejhorší.
V každém případě se Babiš musí připravit na to, že ho v tomto souboji Pavel s pomocí svého soudu může porazit o otázku, zda tam pojede, či nikoliv.
Napadají mě různé myšlenky.
Ať si tam Pavel tedy jede. Ať si jede zcela sám, bez vládního doprovodu a ať vláda prohlásí, že ho nezmocňuje k jakémukoliv závazku ohledně obrany České republiky, ať toto stanovisko avizuje i do centrály NATO.
Vtipné, co…
- tisk
- přeposlat emailem
- sdílet
- uložit jako oblíbené
- 635x přečteno
















Komentáře
Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.