Putin se o Bidena nezajímá! Je ochoten jednat s Trumpem

vyvadil ilustrace
7.7.2024 19:15
Podle portálu Informer je Rusko je připraveno diskutovat o otázkách strategické stability se Spojenými státy, je však nutné počkat, až nová administrativa ve Washingtonu pochopí jejich postoj, řekl ve čtvrtek prezident Vladimir Putin.

Putin také připomněl, že své bezpečnostní návrhy formulovalo Rusko s tím, že by měly být „dobrovolné“  vstřebány i ostatními zeměmi.

Po setkání s premiérem Orbánem  se Vladimír Putin vyjádřil k tomu, zda a s kým je možné dnes v USA jednat.

Realisticky konstatoval, že Rusko musí počkat na volby v USA a pochopit náladu a preference budoucí vlády. Jsme na to připraveni – řekl Putin novinářům a dodal, že Rusko je připraveno na „dialog“ s USA.

Putin také řekl, že je „nemožné“ hovořit o konstruktivním dialogu před americkými volbami.

Prezident Putin poznamenal, že sledoval úryvky prezidentské debaty z minulého týdne mezi americkým prezidentem Joem Bidenem a jeho republikánským kandidátem Donaldem Trumpem.

- No, viděl jsem nějaké úlomky. Mám spoustu věcí na práci, takže moc nesleduju, co se tam děje... Obecně jsem samozřejmě něco z toho viděl, nedalo se tomu vyhnout – řekl.

Když hovořil o možnosti jednání s Ukrajinou, Vladimir Putin poukázal na to, že je zbytečné pokoušet se jednat s ukrajinským parlamentem, pokud odpovídá vládě, která se nezákonně drží u moci. Konstatoval, že vládnoucí elita... nezákonně zůstává u moci a nepožádala ani o potvrzení  svého mandátu Ústavní soud - řekl prezident s odkazem na rozsudek Nejvyššího soudu z roku 2015, který omezil prezidentský mandát na pět let, aniž by rozšíření.

Poté prezident Putin dodal, že vztahy mezi USA a Ruskem bývaly několik desetiletí poměrně vřelé, ale s někým  jako je Joe Biden a jeho administrativou, nestojí za to o čemkoli diskutovat.

Na závěr poznamenal, že Moskva sleduje dění v Americe a že Trump vystupuje jako příznivý partner pro řešení vnějších problémů a dialogu.

Nikdy jsem nepochyboval, že se oba pánové dohodnou.

Musíme si prostě  do 5. listopadu až Američané rozhodnou. Pokud nenastane něco neočekávatelného, je výsledek jasný.
 

 

jiri-vyvadil
Vědět, co v politice nastane, mě baví...

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.