Zvukař v Paláci Akropolis si zaslouží pětku třikrát podtrženou!

myslitel
11.11.2023 21:01
Byl jsem pozván na koncert v Po 8.11.2023 Anety Langerové s kapelou Korben Dallas do Paláce Akropolis v Praze. Trochu také zpívám a tak mám tu drzost hodnotit jiné. Aneta se mně dlouhodobě líbí a to nejen repertoárem, ale i způsobem hlasového projevu včetně barvy a i frázování.

    Byl jsem hodně zvědavý, jak Aneta zvládla přechod od komorního doprovodu kdysi solo kytary, po té ještě tak se smyčcovou kulisou, kdy prioritní byl Anetin krásný hlas – k doprovodu tvrdého projevu kapely Korben Dallas. Což o to, mezi chlapci a jednou ženou u violoncella byla jako ryba ve vodě, ale bohužel – slyšet moc nebyla.

    Nemohu přejít jen tak, že mám Anetu zařazenou v jiné kolonce druhu hudby, ale jsem otevřen i rockové tvorbě; ovšem pokud musím napínat sluch, abych jen sem tam zaslechl zpěv, je něco špatně. Odhadem by toto ozvučení stačilo skoro na celou Lucernu a to Akropolis je odhadem sotva třetinový. Celková síla zvuku je jedna věc, ale mnohem důležitější je prostor pro zpěv a ten byl u některých skladeb značně omezen.

     Úplnou tragédií byla produkce starších hitů, na které jsem se nejvíce těšil. V tomhle provedení zněla „Voda živá“ jako ze starého tranďáku spadlého do kanálu. Nutno však připustit, že fandovské jádro pro stojící v přízemí bylo po každé skladbě k uvytržení – potlesk, pískot, kvičení.

    Na závěr si dovolím familiérní tón: „Prosím, prosím Aneto, ještě jednou v Praze s decentním doprovodem; rád přijdu!“

miroslav kulhavy
Jsem důchodce, který neztratil zájem o dění doma i v zahraničí.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.